نظرات دیگران

نظر دیگران در مورد کتاب صبح بیداری و تارنمای   Nayriz.org 


پیام بهائی
پیام بدیع
رابرت هریس ، پرینستون ، نیو جرسی

Baha'i Blog Interview in Persian

Payam-i-Baha'i Review in Persian by Dr.Fereydun Vahmanباید قبل از هر چیز به شما تبریک بگویم برای تدوین چنین کتاب جامع و خواندنی با فهرست کامل ازکتبی که از آنها در تهیه این کتاب استفاده کرده اید.شکی نیست که کتاب شما مورد استقبال وسیع علاقمندان چه در جامعه بهائی چه دیگر جوامع خواهد شد.
دکتر ایرج ایمن، محقق بهائی، استاد تعلیم و مدیریت دانشگاه, UCLA مدیر سمینار آموزشی‌ ایران


تبریک بخاطر این موفقیت! آنچه که در نیریز اتفاق افتاد شایسته تحسین همه جهانیان است.
جناب بارنز، عضو بیت العدل اعظم

بتازگی تارنمای نیریز را دیدم و از اینکه چنین اثر جالبی به تاریخ امر اضافه میشود بسیار خوشوقتم. متشکرم. ازینکه شما مثل همیشه در راه خدمت قدم بر میدارید بسیار خوشحالم.همینطور که به عکس‌ها نگاه می‌کردم مرا بیاد آن سفر فراموش نشدنیم خیلی‌ سالهای پیش همراه دوستان به نیریز انداخت. ما مراکز بهائی مثل قلعه و بالای کوه را زیارت کردیم و وقت بسیار ارزش مندی با دوستان نیریز بازماندگان آن شیرمردان و شیرزنان اوللیه و شهدای امر داشتیم.
دکتر حسین دانش، بنیان گذار و مدیر موسسه بین المللی صلح


تبریک برای اتمام این کار مهم ... شکی نیست که این برای کسانی که به تاریخ امر عزیزمان علاقمند باشند بسیار با اهمیت است.
منوچهر درخشانی، محقق بهائی


من مطلب این تارنما را مطالعه خواهم کرد و مشتاقانه متظرم که به این کتاب ارزشمند دست یابم، کتابی‌ که مطمئناً به غنای بیشتر منابع تاریخی‌ درحال همیشه پیشرفت امر اضافه مینماید و سبب فهم بیشتر ما از امر عظیم مان خواهد شد.
شهاب فتح عظم مدیر Lincoln International


از دریافت نسخه خطی‌ در مورد تاریخ بابی و بهائی در موطن شما نیریز بسیار محظوظ شدم. هرچند به زبان فارسی ما چند نوشته در این موضوع داریم ولی‌ کتاب شما به انگلیسی‌ نوشته مختصرافرادی چون مژان مؤمن در مورد همین موضوع را تکمیل میکند.
هوشمند فتح اعظم عضو سابق بیت العدل اعظم


من تارنمای شما را مرور کردم و از قسمت‌های تاریخ و شجره نامه فامیلی مسرور شدم داستان از نیریز تا نیو یورک بسیار جالب بود!
فریبرز قاسمی مدیرWireless Network Solutions Inc., Washington DC

...چه مدل جالبی شما برای فامیل ابداع کرده‌اید تا بتوانند وقایع تاریخی خود را ثبت نمایند. این الهامیست برای نسلهای آینده. همانند ستاره‌ای درخشان.
رابرت هریس، مدیر ارشد اجرائی س سی‌ سی‌ فلوریدا، محقق بهائی


من از زحمات شما برای جمع آوری این مجموعه بسیار قدردانی‌ می‌کنم. من مشتاقم که این داستان‌ها و میراث شفیع که برای من تازه است را برای بچه‌های جسمانی و روحانی‌ خودم تعریف کنم. از پشتکار و عشق به تحقیق شما متشکرم.
انواندی لاسن، تهیه کننده،رادیو عمومی جورجیا

این تارنما مانند ستاره‌ای درخشان است!! جمع آوری مجموعه الواح و مناجاتها که برای مردم یک محل نازل شده ترجمه ، تلاوت و ربط دادن آنها به وقایع تاریخی‌ آن مردمان ایده عالی‌، بنظیر و مبتکرانه ایست. از این طریق میتوانید معنی‌ اجتماعی و عملی‌ ظهور را بفهمید....چه سخنی به این مردم گفته شده که اینهارا در وقایع و محنتها با هم این چنین متحد کرده است. و چه غنایی از آثاری که قبلاً ترجمه نشده بود! بسادگی این یکی‌ از بهترین "کتابها" در مورد تاریخ دیانت بهایی است. متشکرم!!!!
دکتر فرانکلین لوئیس، استاد یار زبان فارسی و خاور نزدیک، دانشگاه شیکاگو

تارنما عالی‌ است. خیلی‌ بهتر از آن چیزیست که تصور می‌کردم. کتاب شما و تارنما بدون شک اجدادمان را که تمام زندگی‌شان را وقف پیشرفت امری که از صمیم قلب دوست داشتند کردند را تا ا بد جاودان می‌کند. کتاب و تارنما برای نسلهای امروز و آینده بینظیر‌ترین منبع اطلاعات تاریخی‌ از زندگی‌ با شکوه اجدادمان خواهد بود. تبریک برای کار بسیار عالی‌!!!
دکتر ایرج میثاقی، استاد باز نشسته دانشگاه کالیفرنیا

این تارنما بطور ناباوری دقیق، آموزنده، جذاب و فرهنگی است. هیچ نکته‌ای فراموش نشده بنظر می‌رسد که یک عمر کار صرف آن شده است. من سادگی‌ و ماهیت طرح صفحات که تارنما را تبدیل به وسیله مفیدی می‌کند را دوست دارم
شیدان مجیدی، کارگردان، تهیه کنند شو برادوی، نیو یورک


برای انتشار این دستخط بهترین آرزو‌های من همراه شما است، این موضوع داری اهمیت زیاد و مورد علاقه جامعه بهائی است
گلنفرد میچل، عضو سابق بیت العدل اعظم

تارنما را دوست دارم. بسیار شگفت انگیز. کار بزرگی است.
دکتر دورتی مرسیک، محقق فولبریقت، استاد دانشگاه وندربیلت

تبریکات فراوان برای این موفقیت بزرگ شما. من مطمئن هستم وقتی‌ شما می‌بینید که سالهایی را که صرف تهیه این پروژه کرده‌اید اکنون به ثمر رسیده احساس خشنودی می‌کنید. مطالب تارنما بسیار موثر و گیرا است. بمن اجازه دهید تا یکبار دیگر بخاطر این موفقیت بزرگ به شما تبریک بگویم.
سیامک ذبیحی‌مقدم، محقق بهایی، پژوهشگر، مرکز جهانی‌ بهایی، حیفا، اسرائیل، فوق لیسانس تاریخ از دانشگاه کپنهاگ

دوست داشتنی است! کار جالبی انجام داده‌اید! همه‌چیز زمینه ها ، مدل داستان گوئی، ارائه سوابق تاریخی و غیرّه بنحو زیبایی نمایش داده میشود. منابع را بررسی کردم بیشتر از آن چیزی بود که تا حالا دیده‌ا‌م! برای شما بهترین آرزو‌ها را دارم و تشکر می‌کنم که این کتاب را در اختیارم گذاشتید!
پرویز میلانی، محقق بهائی، نویسنده، استکهلم سوئد


عشق به سرزمین پدری در بین نظرات و تفسیر‌های شما کاملا پیدا است. حضرت ولی‌ امرله از محفل روحانی‌ ایران می‌خواستند که هنگام تقسیم بندی ایران برای انتخابات بر اساس موقعیت جغرافیایی و استانی نیریز و توابع آن را جداگانه و مستقل به عنوان "قسمت امری" بحساب بیاورند. این نشان میدهد حضرت ولی‌ امرالله علاقه داشتند که سیستم اداری نیریز جداً از استان فارس پیشرفت و ترقی نماید.
حسین عزیز امیدوارم ارواح زنده و پر شکوه نیاکانت همیشه راه نمای تو باشند و مسیر تو را برای رسیدن به هدفهای بالاتر باز نمایند و تو را شاهد انجام تمام آرزوها و اهدافت در راه عشق او بنمایند.
علی‌ نخجوانی عضو سابق بیت العدل اعظم

برای من خواندن این کتاب با نوشته زیبا و واضح آن یک افتخار نادر، یک شوق روحانی‌ و یک بخشش آسمانی بود.این شهادتی است برای همه زمانها و همه نسلها.
نگارش این کار احتیاج به فردی داشت که بهترین نوع تفکر، روحانیت، پشتکار و از خود گذشتگی شما و نویسنده همراه و لایق شما. مورد استناد تاریخ دانهای آینده خواهدبود، ایمان کسانی که به این امر اعتقاد دارند را تازه می‌کند و نسلهای آینده عهدیه برای شما دعا میکنند و وقتی‌ که برای اولین بار آن را دنبال میکنند ممنون شما میشوند. مراتب عشق عمیق و تحسین مرا بپذیرید.
دکتر مایکل پن، استاد فیزیولوژی کالج فرانکلین و مارشال‌


از محبت شما برای سهیم کردن ما در تاریخ شگفت آور نیریز همچنین از اجرا برنامه فرهنگی‌ و تاریخی‌ که از مدتها پیش منتظر آن بودیم نمیتونم به اندازه کافی‌ تشکر کنم....بیداری عنوان بسیار مناسبی برای کتابی‌ است که مشتاقانه منتظر مطالعه آن هستیم.
اسفو تسما، منشی‌ محفل روحانی‌ ملی‌ اتیوپی


خیلی‌ ممنون که این تارنما را برایم فرستادید. خیلی مشتاقم که خاطرات ملّا محمد شفیع را بخوانم. با یک نگاه سریع به‌‌‌ آن به مطالب تاریخی در مورد نیریز برخوردم که ادیب برایمان تعریف میکرد، این بسیار جالب است که آنها را از دید دیگری نیز بخوانیم. خیلی‌ ممنون که آن را به انگلیسی‌ عرضه کردید.
لسلی طاهرزاده، محقق بهائی، و نویسنده


من به تارنما نگاه کردم بسیار شگفت انگیز است!.. کتاب بسیار خوب و مجذوب کننده است!
دکتر کریستفر جی‌ ویت، استاد الهیات در آمریکا، کالج وسار

...تبریک برای موفقیت بزرگ شما، به احتمال زیاد اجداد نیریزی شما را هدایت می‌نمایند و بشما در انجام این کار افتخار می‌کنند.
نبیل حنا، نویسنده


دوست ارجمندم جناب حسین عهدیه

دریافت کتاب مستطاب بیداری، تاریخ بابیان و بهائیان نی ریز به واقع چشمم را روشن ساخت. در تورقی که کرده ام آن را کتابی یافتم جامع و کامل و ارزنده که زیبایی متن و ظاهر را با هم دارد. چاپ در کمال زیبایی و با سلیقهء خاصی انجام شده و بر ارزش کتاب می افزاید. توفیق روزافزون شما را آرزومندم و امیدوارم در صدد نشر فارسی کتاب هم باشید. دریغ است این اثر بدیع به دست ایرانیان از بهائی و غیر بهائی نرسد.

با تشکر فراوان
فریدون وهمن


انتشار کار مشترک تحقیقی شما و هیلاری چپمن را دربارۀ مظالم و ستم هایی که بر بابی ها و بهائی های نی ریز وارد شد را تبریک می گویم. کتابشناسی و فهرست موضوعی این کتاب آن را برای استفادۀ محققین بسیار مناسب ساخته ودر کل حاصل زحمات شما بسیار ارزشمند است.
احسان یار شاطر ، سرپرست دایرة المعارف ایرانیکا


از این که سرانجام این کتاب به نشر رسید به شما تبریک می گویم . و تبریک دیگر برای عنوان زیبایی که انتخاب کرده اید. امیدوارم ناشر بزودی نسخۀ نفیس با جلد و کاغذ اعلی را به چاپ برساند{ امیدوارم بزودی نسخۀ نفیس با جلد و کاغذ اعلی منتشر شود.}.
بیژن بیضائی ،هماهنگ کنندۀ /مسئول دفتر امور ایرانیان در مرکز ملی بهائی


کتاب "صبح بیداری" سهم بسیار مهمی در مطالعات جدید بهائی دارد. شایان توجه است که از زمانی که جناب بالیوزی با کتاب ادوارد براون مطالعه و تدوین کتب تاریخی را آغاز نمودند که بنظر من این کار ایشان نقطۀ عطفی برای مطالعات بهائی بوده است ، منابع فراوانی در دسترس محققین بهائی قرار گرفته و روزبروز بر تعداد انها افزوده می شود. بسیار بسیار از شما متشکرم.
پروفسور پیتر اسمیت ، بانکوک ، تایلند


کتاب شما را که در ایام صیام فرصت مطالعه آن را پیدا کردم روزه مرا بکلی دگرگون کرد. داستان شجاعت و رنج بهائیان نیریز چنان زیبا و زنده برشته تحریر آمده که من احساس کردم آنها در واقع برادران و خواهران واقعی‌ من هستند. این کتاب جزو مجموعه کتابهایی خواهد بود که برای خانواده به ارث خواهم گذاشت. این حقیقت که حسین ششمین نسل بابیان که در نیریز تولد و بزرگ شده و هلری چهارمین نسل بهائی و هردو از محققین ممتاز بهائی، به آنها امکان جمع آوری مقادیر زیادی اطلاعات در مورد حقایق، تاریخ‌ها و اسامی را میدهد بطوری که خواننده را تشویق به فرا گیری بیشتر در مورد اجداد متفاوتمان مینماید.
دورتی نلسون قاضی دادگاه استیناف ایالات متحده آمریکا در ۹ دوره و عضو سابق محفل روحانی‌ ملی‌ بهائیان آمریکا